Velké Losiny- zážitek pro všechny generace

Pokud vás zajímá wellness pobyt, můžu vám nabídnout hotel Diana.

Nachází se na okraji lesa asi 1,5 km od termálního parku, kam je doprava zajištěna. Ubytovaní tu naleznou 50% slevu na vstup do parku TERMÁLY LOSINY. Ty se nacházejí v rozsáhlém lázeňském parku TERMÁLNÍCH LÁZNÍ.
vchod do zámku

V okolních vesnicích se můžete zastavit u několika dřevěných kostelíků.

Pokud jste se rozhodli navštívit státní zámek, můžete tak udělat každý den, kromě pondělí. Ale to znáte i odjinud.

Zdejší prohlídky mají 5 okruhů.
Prvnía zároveň základní vás zavede do nevšedních interiérů pozdní renesance a raného baroku. Prohlídnete si velkou jídelnu s koženými tapetami, dva pokoje s gobelíny, zámeckou knihovnu a galerii předků. Místnosti si udržely velkou část vzhledu ze 17. století. Je možné zde uplatnit Klíč k památkám.
Druhýokruh představujete rokokové pokoje, s původním nábytkem. Nahlédnete do dvou koupelen z konce 19. století a poté se podíváte do kuchyně z počátku 20. století, která je v původní podobě. Nakonec spatříte tři pokoje zařízené v biedermeieru. Také zde můžete využít Klíč k památkám.
Třetíokruh je první spojený s druhým a zde Klíč k památkám neuplatníte.
Čtvrtýmje zámecká expozice, kde si v bezbariérové prohlídce v přízemí zámku prohlédnete vysoký zámek formou videoprojekce. Ale ani tady vám Klíč k památkám nevezmou.  

Nebojte se, co s dětmi, ty jsou tu vítány. Je zde i dětský průvodce. Za zvážení stojí pustit je na videoprojekci, která nejen, že trvá 60 minut, ale obsahuje témata smrti, a to zejména dětí a čarodějných procesů.
Pátýmje zámecký letohrádek, ze 17. století, který nabízí příjemné posezení v kavárně a v 1. patře je umístěna zámecká galerie.

Občerstvit se můžete na parkovišti, kde stojí stánek, ale i několik restaurací přímo v obci Velké Losiny. Samozřejmostí je, že odtud si neponesete nápoje v kelímku na prohlídku. To je zakázáno.
starý zámek

Ovšem kromě renesančního zámku můžete navštívit papírnu, kde se již čtyři století vyrábí papír tradičním manufakturním způsobem. Patři mezi jednu z posledních v Evropě a je v České republice jedinou. Existenci papírny připomíná nejstarší známá průsvitka z roku 1596.

Zde si nahlédnete do muzea papíru, dílny, kde se ruční papír vyrábí a také expozici dokumentující historii výroby.

V areálu se nebudete nudit ani vy, ani vaše děti. Nachází se zde restaurace, atrakce pro děti a samozřejmě si budete moci zakoupit nějaký pěkný suvenýr.
Zajímavosti z doby čarodějnických procesů

Hon vypukl o Květné neděli roku 1678 v Sobotíně, kde si žebračka Marie Schuhová z kostela tajně odnesla hostii. Někdo ji udal a majitelka panství, Angelia Anna Sibyla z Galle ustanovila soudní tribunál v čele s inkvizitorem Jindřichem Františkem Bobligem z Edelstadtu. Díky jeho řádění jen ve Velkých Losinách přišlo o život 56 lidí. První obětí byla manželka papírníka Barbora Göttlicherová.

Tak co, těšíte se, jak se do Velkých Losin vydáte na výlet?

Velké Losiny- zážitek pro všechny generace
4.5 (90%)2